Projekty UE

Cossi spółka z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Wdrożenie serii kosmicznych kosmetyków na bazie szungitu z naturalnymi fulerenami wytworzonych w technologii naturalnych ciekłych kryształów z wykorzystaniem mikrokapsułkowanych substancji aktywnych o właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych potwierdzonych w badaniach klinicznych”.

Celem projektu jest dostarczenie klientom unikalnych właściwości i możliwości pielęgnacyjnych w kosmetykach, które innowacyjnie łączą potencjał niezwykłych, naturalnych surowców mineralno-organicznych z nowoczesną technologią wytwarzania.

Projekt zakłada wdrożenie serii kosmetyków bazujących na złożu szungitowym. Ten minerał o wysokiej zawartości węgla to pozostałość po kosmicznym meteorycie, który około dwa miliardy lat temu zderzył się z Ziemią na obszarze dzisiejszej Karelii w północnej Rosji. Innowacyjne właściwości tego surowca oparte są przede wszystkim o naturalnie występujące w złożu fulereny, z zaabsorbowanymi mikro i makro elementami o silnych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych. Innowacyjność produktów na skalę światową została zweryfikowana przez nas w drodze badania stanu techniki i potwierdzona złożeniem wniosku o ochronę patentową w Urzędzie Patentowym w Polsce (numer: P.421130). Powstałe produkty będą charakteryzować się nie tylko wysoką skutecznością, ale także selektywnym działaniem i eliminacją specyficznych problemów skórnych. Będą wpisywały się w trendy kosmetyczne związane z naturalnością, kompleksowością działania, dostępnością oraz atrakcyjnością cenową. Firma została ulokowana w Kieleckim Parku Technologicznym, dzięki czemu zostanie zagwarantowane na każdym etapie realizacji dostęp do niezbędnych zasobów i infrastruktury.

Projekt będzie realizowany od 24 kwietnia 2017 r. do 31 maja 2018 r. Miejscem realizacji projektu jest Kielecki Park Technologiczny.

Całkowita wartość projektu wynosi: 1 278 110,00 PLN.

Dofinansowanie projektu ze środków UE wynosi: 799 080,00 PLN.

W sprawach produkcji i technologii prosimy o kontakt z: Grzegorz Sychowski +48 793 620 650, [email protected]

W sprawach dystrybucji i promocji prosimy o kontakt z: Witold Rataj +48 608124 764, [email protected]

Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu.